O nas

Jesteśmy zespołem certyfikowanych ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w pozyskiwaniu i rozliczaniu projektów unijnych

Posiadamy akredytację w Pomorskim  Systemie Usług Doradczych SPEKTRUM

Współpracujemy z wieloma podmiotami w celu zapewnienia kompleksowej oferty wsparcia przedsiębiorstw,

Mikołaj Lipiński:

Jako Prezes Zarządu i certyfikowany Project Manager (AgilePM® Foundation, Scrum) odpowiadam za skuteczność i wysoką jakość działań podejmowanych na rzecz klientów FSL Consulting. Fundusze unijne towarzyszą mi od lat. Jeszcze w trakcie studiów temat ten był przedmiotem moich prac licencjackich na kierunku Zarządzanie i pracy magisterskiej na kierunku Ekonomia. Doświadczenie i wiedzę zdobywałem w firmach consultingowych, a od 2017 roku, początkowo jako współwłaściciel, a następnie właściciel FSL Consulting pomagałem dziesiątkom przedsiębiorców w pozyskiwaniu i rozliczaniu dotacji z funduszy europejskich. Realizację projektów unijnych znam także doskonale od drugiej strony. Jako Prezes Zarządu SMARTWEAR Sp. z o.o. byłem odpowiedzialny za opracowanie i wdrożenie na rynek innowacyjnej maski antysmogowej Urban’er z sensorem oddechowym i aplikacją mobilną. Projekt został w pełni zrealizowany i rozliczony, a produkt zaprezentowany na targach nowoczesnych technologii GITEX 2021 w Dubaju. Wzorcowa realizacja została doceniona przez instytucję pośredniczącą.


Michał Osiński:

Jestem certyfikowanym Project Managerem (AgilePM® Foundation). Jako specjalista ds. projektów unijnych w zakresie pozyskiwania i rozliczania funduszy zajmuję się m.in.: nadzorem nad wdrażaniem i rozliczaniem projektów, przygotowaniem informacji, sprawozdań i raportów z przebiegu i realizacji projektów, współpracą z pozostałymi członkami zespołu odpowiedzialnymi za realizację projektów. Uczestniczę także w przygotowywaniu dokumentacji aplikacyjnej. Zagadnieniem dotacji unijnych zajmuję się od 2018 r., przygotowałem w tym czasie kilkadziesiąt projektów, głównie eksportowych, dla klientów FSL.
Zawodowo jestem związany także z branżą ubezpieczeniową, w której rozpoczynałem karierę zawodową. Miałem także swój udział w opracowaniu i wdrożeniu na rynek innowacyjnej maski antysmogowej Urban’er. Prywatnie jestem fanem piłki nożnej. Wolny czas przeznaczam na zabawy z córką oraz  czytam kryminały polskich mistrzów takich jak Wojciech Chmielarz czy Jakub Ćwiek.


Marlena Lipińska:

Moja ścieżka zawodowa jest różnorodna i wieloetapowa.
Najpierw realizowałam się jako lektorka i tłumaczka. Kolejnym etapem była praca w międzynarodowych korporacjach w zakresie finansów, obsługi klienta oraz social media. Obecnie jestem opiekunem klienta kluczowego i specjalistką ds. marketingu. Na co dzień zajmuję się bezpośrednią i bieżącą obsługą kluczowych klientów (negocjacje, ustalenie szczegółowych warunków współpracy, nadzór nad właściwym przebiegiem współpracy). Do moich zadań należy również planowanie i optymalizowanie kampanii w mediach społecznościowych, przygotowywanie raportów budżetów oraz analiz biznesowych.
Z wykształcenia filolożka, z zamiłowania podróżniczka, motocyklistka, miłośniczka psów i Skandynawii.